AKO ZAČAŤ? AKO SA PODPORIŤ NA TEJTO CESTE?

Sľúbila som Vám viacero techník a vecí, ktoré som na sebe odskúšala, ale tento krát nepôjdem na to postupne, ale rovno skočím za mňa na tú najefektívnejšiu. Za mňa najefektívnejší a najrýchlejší nástroj, ktorým vieme najviac ovplyvňovať seba, svoje myslenie, nálady a pocity je TELO a POHYB. Áno čítate správne. Fyzický pohyb. Nič vám tak rýchlo nevie zmeniť náladu ako pohyb vo forme cvičenia, tanca. A tie benefity veď si prečítajte sami ::

Medzi hlavné hormóny, ktoré sa tvoria pri fyzickej aktivite, patria:

1. Endorfíny: Často označované ako „hormóny šťastia„, endorfíny sú produkované hypofýzou a centrálnym nervovým systémom. Pomáhajú znižovať vnímanie bolesti a môžu vyvolať pocity eufórie a všeobecného wellbeing.

2. Adrenalín a noradrenalín. Tieto hormóny sú uvoľňované nadobličkami a hrajú úlohu v „boj alebo útek“ reakcii. Zvyšujú srdcovú frekvenciu, krvný tlak a energiu, čo umožňuje lepší výkon počas cvičenia.

3. Kortizol: Tento hormón je tiež produkovaný nadobličkami a jeho hladiny sa zvyšujú pri stresu, vrátane fyzického stresu spôsobeného cvičením. Kortizol pomáha regulovať metabolizmus, znižovať zápaly a pomáhať s opravou tkanív, ale dlhodobo vysoké hladiny môžu byť škodlivé.

4. Testosterón: Tento anabolický steroidný hormón sa produkuje v semenníkoch u mužov a vo vaječníkoch u žien, aj keď v oveľa nižších množstvách. Testosterón je dôležitý pre rast svalov, silu a obnovu, a jeho hladiny môžu byť zvýšené krátkodobo po cvičení, zvlášť po silovom tréningu.

5. Rastový hormón (GH): Tento hormón je vylučovaný hypofýzou a má kľúčový význam pre rast, opravy tkanív a regeneráciu svalov. Jeho produkcia je zvýšená počas hlbokého spánku a po intenzívnom cvičení, ako je intervalový tréning alebo silový tréning.

6. Inzulín a glykogén: Tieto hormóny sú produkované pankreasom a regulujú hladinu glukózy (cukru) v krvi. Cvičenie zlepšuje citlivosť tela na inzulín, čo pomáha udržiavať stabilnú hladinu krvného cukru a môže predchádzať alebo pomôcť v liečbe diabetu typu 2.

A prečo si myslím, že pohyb je tak kľúčový okrem týchto blahodarných účinkov na naše telo a myseľ? Pretože pohyb si vyžaduje vašu prítomnosť, vašu pozornosť. Vyžaduje si určité nasadenie a odhodlanie. Je to moment vášho osobného prekonania a to keď sa udeje tá slasť po tom je neuveriteľná. Plus vyžaduje si disciplínu. A disciplína je kľúčom k všetkému. Je cestou k pevnejšiemu a odolnejšiemu zdraviu, je cestou k lepším vzťahom a výkonom a neposlednom rade je tým najlepším motorom v podnikaní. Takže tak jednoduchý a pritom tak silný nástroj je fyzický pohyb.

No nie každý si ho vie dopriať.
Nie každý má na neho čas.
Nie každý ho robí správne.
Nie každý si ho pravidelne udrží.

No nie každý chápe jeho dôležitosť v našom živote i biznise.

Áno počujete správne i v biznise. Pohyb obrovsky ovplyvňuje naše nastavenie, našu myseľ, postoj a to ako riešime situácie s akým nasadením ideme do úloh alebo výziev.

A preto ak by som Vám za tie roky mala naozaj niečo odporučiť je to zdravý pravidelný fyzický pohyb-tréning. Ja viem možno si myslíte, ale ja som mamička, ja som podnikateľka ja som rada, že som a nie to ešte cvičiť. Na to nemám čas. Aj keby som chcela, aj keby som potrebovala je to nereálne z mojej strany.

No čo ak by som Vám povedala, že je to možné? Že len za 20minút 3x do týždňa môžete byť totálne sexy v TOP forme? Bez toho aby ste totálne menili jedálniček, diétovali a boli frustrované a limitované?

Čo ak by existovala metóda/technika, ktorá by nielenže podporila vaše zdravie, telo, ale i psychiku? A ešte by Vás bavila? Stala sa prirodzeným zvykom a podporila vašu disciplínu a nakopla Vaše telo, sebavedomie, postoj, prípadne biznis alebo i váš osobný vzťah? Čítate správne.

Chceli by ste ju spoznať? Chceli by ste o nej vedieť?

Ja jednoznačne a preto hneď ako to bolo možné som po nej skočila a začala ju využívať. Poviem Vám nikdy som nebola viac spokojná a pyšná na seba.

Takže ak by ste chceli poznať a dozvedieť sa viac o tejto brilantnej metóde a dostať sa do najlepšej formy bez Fitka a bez trénera a zvládnuť Vianoce bez stresu a v tej najlepšej kondičke tak sa pridajte do FCB skupiny kde spolu s Tomom ( mojím partnerom ) budeme robiť živý webinár na túto tému a ukážeme Vám ako nato.

Tešíme sa Na Vás a pozvite aj svoju polovičku bude to stáť za to.
Heli a Tom

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely zodpovedania vášho dotazu.