NEĽUTUJTE, RADŠEJ  KONAJTE.

Človek na konci svojej púte zväčša neľutuje to, čo spravil, ale to, čo NIE.  Ako som už spomínala, aj  u  mňa nastal ten moment. Máte podobnú skúsenosť? Vraciate sa späť k  Vašim rozhodnutiam a sem tam ľutujete?  

Neľutujte, nakoľko je to mrhanie časom. Na vašej situácii to už nič nezmení, preto si to odpustite a choďte ďalej. Ja viem, že hlavne my ženy máme dar rozoberať, vracať sa a  dobrovoľne sa trýzniť, ale uberá vás to o zdravie i  krásu. Otvorene, a  keďže to si teda v  obchode nekúpime narábala by som s tým veľmi opatrne. 

Píšem v  mene mojej vlastnej, nejednej skúsenosti. Na výsledku nič nezmeníte, nevrátite naspäť a navyše Vás to stojí čas, energiu, zdravie niekedy i oveľa viac. A aj keby ste časom zistili, že Vaše rozhodnutie nebolo najlepšie, stále je to lepšie, ako akákoľvek stagnácia. Čo nerastie, čo sa nehýbe to časom umiera. Je to zákon prírody. 

Ak sa však pohnete ďalej, urobíte krok vpred, spravíte tak niečo, čo viete následne vyhodnotiť. Pravdepodobne ste aj vy sami niekde čítali, že neexistuje zlé rozhodnutie, pretože akékoľvek rozhodnutie je lepšie, ako ŽIADNE a znamená, že sa hýbete vpred, alebo ste sa práve niečo naučili.  

Stagnácia Vás dokáže uväzniť v čase a  priestore, čo Vás postupne vyčerpá, alebo v horšom prípade, úplne zničí.  

Z vlastnej skúsenosti viem, že keď spravíte rozhodnutie, uľaví sa Vám, či bolo správne alebo nie. Ak nebolo správne zistili ste ako “nie” a máte možnosť sa poučiť a ísť ďalej a spraviť ďalšie rozhodnutie. Máte možnosť byť kreatívnejší, skúsenejší. 

Ak niekedy váhate a neviete sa rozhodnúť, tak si skúste napísať čo najhoršie by sa mohlo stať, ak by ste sa tak, či onak rozhodli. Spíšte si plusy, mínusy a čo ste ochotní uniesť. A ak ste schopní s tým žiť, tak máte odpoveď. Potom si to vyhodnoťte, a na základe toho sa rozhodnite. Čo je veľmi dôležité, avšak aj neľahké, je udržať si odstup – mať nadhľad. Zvládnete to, ak si pripomeniete, že sa všetko deje len pre naše dobro, i  keď v podobe tvrdších lekcií, ktoré nám život prináša. Aj keď  niekedy naozaj nechápeme v ten moment -prečo sa to nám deje, prečo my?! Až čas ukáže. V  čase pochopíme. 

Stalo sa to aj Vám? Deje sa Vám to, že po čase pochopíte, že to tak malo byť? Že to malo svoj dôvod? Že to bolo tak najlepšie?  

Dnes viem, že všetko je tak, ako má byť a nebyť všetkých tých lekcií, dnes nie som tým, kým som. A čo je najvtipnejšie, stále som na ceste poznania, ďalšieho učenia a ešte ani zďaleka nie som v cieli. A ako je to s Vami ?  

Napíšte mi a podeľte sa o Vaše príbehy. Myslím si, že každý inteligentný (smart) človek, si vie zobrať z príbehu druhého presne to, čo v danej chvíli potrebuje. Pretože, to šetrí čas a  niekedy aj peniaze. Ak by ste však ocenili ďalšie typy, rady, pohľady častejšie či už z osobného alebo biznisového hľadiska, tak ma sledujete na instagrame pod menom : helena.kohutova

 

Budem sa na Vás tešiť.  

Vaša Helena 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely zodpovedania vášho dotazu.