Otvorená spoveď: Ako som skoncovala s tabletkami proti bolesti hlavy!

Otvorená spoveď: Ako som skoncovala s tabletkami proti bolesti hlavy! 

Pondelok. Otváram oči a precitám do nového dňa. Usmejem sa, pretiahnem svoje „staré kosti tridsiatničky“ a predstavím si, čo ma dnes čaká. Otvorím diár. Na dnes sa na mňa cerí asi 8 povinností. 

„Som zvedavá, ako to všetko stihnem. Cez víkend som nedobila nejak extra baterky. Asi pôjdem zasa – raz na zotrvačnosť.“ Pomyslím si, urobím rannú hygienu, hodím na seba „kúsok omietky“, beriem tašku s počítačom a zatváram svoj byt. 

Možno ste to zažili už aj vy. Dni, kedy máte pocit, že vám všetko prerastá cez hlavu. A že aj keby mal deň 48 hodín, nemáte šancu všetko stíhať. Nepomohol by vám v tom ani kostým a vlastnosti Superženy. 

Prichádza “DRAK DUNIHLAV!” 

Po obede mi začína dunieť v hlave. „Jasné. Stresy, pomaly sa blížia „moje dni“ a na dvere klope „sesternica z Ameriky – pod názvom migréna.“ Pre takéto prípady som až donedávna nosila vo svojej kabelke silné tabletky proti bolesti a migréne. Výsledok? Minimálny, alebo žiadny. 

A tak som mala dosť často pocit, že mám hlavu vo zveráku a žalúdok zažíval búrku, ako v Stredozemnom mori. Uľavilo sa mi až potom, keď obsah žalúdka vyplával von…  a ja som strávila nejaký čas v tme a tichu. 

Až kým… Som nenašla POKLAD. Malú fľaštičku, ktorá mi doslova zachraňuje život. Flakón s modrým nápisom „Peppermint“. 

Darmo. Ľudstvo sa hrá na pokrokové hlavy zajtrajška a pritom… tí najlepší lekári sa skrývajú v lone prírody. Čakajú tam tíško. Nemajú ego. Nechávajú výber len a len na nás. 

Lieky a kadejaké doplnky z lekární vytiahli z mojej peňaženky už značnú časť peňazí a urobili mi v nej slušný prievan. Občas niečo pomohlo, avšak, len na chvíľu. „Dnešná rýchla doba si vyžaduje predsa extra rýchle výsledky. Buď efektívna. Hoď do seba tabletôčku a makaj ďalej. Veď si otrok komercie. Omáčka, ktorá je nám vtĺkaná z mnohých strán do hlavy….“ 

STAČILO. Naše telo nám raz všetko vráti. Či už v dobrom, alebo v zlom. Rozhodla som sa preto skoncovať so svojim starým spôsobom života. 

Ozdravná FACKA!

Priznám sa, aj pri doTERRE som bola skeptická. „Vonia to dobre, ale na moje problémy to stačiť asi nebude,“ pomyslela som si a v skepse v očiach a duši išla do pokusu s modrým olejčekom. 

Je to presne 45 dní a ja som silnú bolesť hlavy nemala. Bez svojho Peppermintu sa nepohnem už ani na krok. Náznaky migrény a tlaku v hlave boli za ten čas zhruba 11 krát. A prekvapivo…! Po natretí oleja na spánky, čelo, pod nos a na krk – sa mi nespustila migréna a dokonca VŽDY mi bolesť hlavy zastavilo!  

Bez toho, aby som to vyskúšala na vlastnej koži, by som tomu asi neverila. Som tak trochu „biblický neveriaci Tomáš“. Olej som dala niekoľkokrát aj otcovi, mame, babke, kamarátkam, dokonca, aj neznámej žene za priehradkou na pošte, či v banke. Uľavilo sa im a zázračného modrého princa si osvojili tiež.  

Priznám sa. Cítim sa, ako by som objavila novú galaxiu. Táto galaxia spásy, však už má svoje meno. Je totiž objavená. Je to esenciálny olej Peppermint, ktorý vyrába spoločnosť doTERRA, sídliaca v Utahu, USA. Jej názov preložený z latinčiny znamená “Dary prírody”, čo úplne vystihuje ich produkty. 

Keď si spočítam, koľko peňazí som vyhodila za tie roky v lekárňach ….tak cena tohto zázraku je v porovnaní s tým – úplné nič. A úprimne… Aj keby stál trojnásobok. Kúpim si ho, zas a znova. Lebo funguje! 

Kde môj “PRINC Peppermint” dokáže pomôcť?  

Peppermintový olej je známy z histórie, predovšetkým pre jeho analgetické, antibakteriálne, protiplesňové, protizápalové a protikŕčové vlastnosti. Je to jeden z najstarších a najviac používaných olejov, už od starých čias používaných na zlepšenie trávenia. Tento olej však môže pomáhať aj pri dýchacích ťažkostiach, už spomínaných bolesti hlavy, únave, pri svrbení pokožky, bolesti zubov, aj proti kŕčovým žilám. Niektorým ľuďom sa skvele osvedčil aj pri nízkom tlaku – ktorý môže upravovať a nápomocný môže byť aj pri úpale a horúčkach. 

Ako som sa dočítala – psychologicky: Peppermintový olej schladzuje emócie a rozptyľuje hnev, hystériu a nervozitu. Energizuje a uľavuje od mentálnej únavy, zvyšuje radosť, povzbudzuje sebadôveru. Aj na tomto niečo bude… Teda minimálne u mňa. Keď sa cítim totálne “dole”, dám si ho do dlaní, dýcham ho asi dve minúty – rozprúdi ma. Používam ho ako “nakopávač”, aj pri úbytku energie v práci.  

AKO a KDE všade využívať jeho čarovnú silu? 

Moja osobná skúsenosť: Pri bolestiach hlavy nanesiem kvapku Peppermintu na spánky, čelo, ponad dutiny (nie do očí) a na zátylok. Pozor: Keďže ide o olej vysokej kvality, ktorý je vysoko koncentrovaný – rieďte si ho so základným olejom (napríklad s olivovým, mandľovým, kokosovým, rastlinným alebo jojobovým.) Ja osobne som to skúšala priamo, bez riedenia a zvládla som to bez problémov, ale aj tak sa odporúča ho radšej riediť. (Ak vám ale zájde do očí, je to poriadka kovbojka, takže pozor na to 🙂 ) 

Pre deti od 4 do 12 rokov sa odporúčajú 1-max 2 kvapky v kombinácii so základným olejom. Batoľatá max 1 kvapka rozriedená v jednej kávovej lyžici. 

Môj overený tip: Na zníženie horúčky, votrite niekoľko kvapiek Peppermintu – na spodok chodidiel. Na osvieženie dychu kvapnite 1 kvapku na jazyk – prípadne je aj forma guličiek, ktorá obsahuje tento olej: Používam ich miesto žuvačky – na osvieženie. 

Na úľavu od návalov (pri menopauze): (Vyskúšané mojimi kamarátkami): Naniesť. Peppermint na zápästia a na zátylok a potom inhalovať z dlaní. Môže sa vám uľaviť. 

Na úľavu pri zlom trávení, plynatosti, alebo hnačke – kvapnite 3-4 kvapky Peppermintu do dlane a votrite ponad žalúdok a okolo pupka (pridajte 5-6 kvapiek základného oleja). Príjemne to páli a mne osobne uľavilo do niekoľkých minút.

Pridajte 1 kvapku Peppermintu do bylinkového čaju na podporu trávenia a pomoc pri pálení záhy. Na zníženie zápalu, vmasírujte niekoľko kvapiek na postihnuté miesto. Na zníženie horúčky, votrite niekoľko kvapiek na spodok chodidiel.

Pri modrinách a iných poraneniach na neporušenej koži, môžete tento olej taktiež aplikovať. Údajne vie krásne zjemniť svrbenie a podporiť rozptýlenie krvi pod modrinou. Vždy, prosím pamätajte na základné pravidlo pri esenciálnych olejoch: neaplikovať do očí, uší a nosovej sliznice. 

ZAČÍNA SA DOBRODRUŽSTVO! 

Za mňa je to jasné: Idem postupne testovať všetky oleje od doTERRY. Vo výhľade mám už aj difúzor a som zvedavá na výsledky. Potom vám dám opäť úprimnú spätnú väzbu. Viete, čo ma občas mrzí? Že som na tento spôsob liečby – neprišla už dávno. Nemusela by som zjesť „tony chémie“, ktoré určite nepotešili za tie roky, ani moju pečeň. 

 Ak aj Vy už máte dosť chémie a chcete Váš peppermint, či iný olej TU si ho viete kúpiť za zvýhodnenú cenu :MÔJ PEPPERMINT ZA ZVÝHODNENÚ CENU

A už čoskoro vám prinesiem pár slov o ďalšom oleji. PS: Teším sa ako malé dieťa a cítim, že toto je tá správna cesta návratu k samej sebe a k prírode. Budem rada, ak Vám tieto články pomôžu na Vašej ceste za zdravím, vitalitou…  a stanú sa pre Vás inšpiráciou. Vaša Lucia. 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely zodpovedania vášho dotazu.