SOS situácia alebo mama krvácam:)

ČO ROBIŤ V SOS SITUÁCIÍ? Alebo mama krvácam 

Zranenia typu rezné rany a popáleniny? 
Keď nemienite použiť chémiu alebo nechcete bežať do nemocnice? Ale radšej by ste uprednostili silu prírody vo forme esenciálnych olejov?
Čo znamená SOS?

Keď varíte a miesto hrnca, či panvice, tam dáte svoj prst… tak vtedy sakra au letíte rýchlosťou lietadla pre levanduľu a aplikujete  ju na dané miesto a vďaka tomu, vás to až tak nebolí… a hlavne nevznikne pľuzgier. No mali sme aj moment, keď sa môj priateľ hral na údržbára a prerazil okno svojou rukou a samozrejme si ju rozťal. On je Švéd a hneď chcel ísť k doktorovi, skontrolovať, či tam nie je sklo… zastaviť krvácanie… zašiť …  

 Je super mať vzťah, kedy neviete ich jazyk a oni ten váš… Asi keby sme si rozumeli na 100% neboli by sme spolu (haha). No vrátim sa k jeho rane. Tak ja vravím -viete slovenská natura sa nezaprie... Sme odchovaní na inom režime a za iných podmienok… vo svojej mysli:  “Och ty babovka, veď ako si si neprerazil tepnu, daj sem ošetrím ti to a dám ti tam leukoplast….” 

 Ale otváram levanduľu, nadýchnem sa jej – aby som sa ukľudnila, lebo on robí paniku … a jemu vravím: “Láska, všetko bude ok, nemáš tam sklo, pozri vyskúšame levanduľu, či naozaj platí, že zastavuje krvácanie a zaceľuje rany…”  

 Tak mu ju tam kvapkám… Prvá kvapka nič, tečie, veru je to dosť hlboké, tak kvapkám znova, tečie... kvapkám znova… po štvrtej kvapke vravím: “Škoda oleja, daj sem leukoplast, nakvapkám na leukoplast, zalepím a uvidíme …” 

Po chvíli ma upozorní sám, že nič netečie…  

No samozrejme, ako sa patrí, spravili sme fotodokumentáciu tejto jeho akcie, lebo som bola zvedavá, ako sa to bude hojiť, ak tam nič iné nedám, okrem levandule. A človek by neveril, kým nevyskúšal… večer sme prečistili opäť levanduľou a išli spať. Bolo ok, no na druhý deň to pán chcel otvoriť, že sa mu nepáči, aké to je tmavé a ja vravím: “Ale veď Bože, to je chrasta, to je zaschnutá krv, to má byť také …” … no pán to chcel vyčistiť, tak som mu to otvorila, vyčistila – a pridala kadidlo.  

Na druhý deň s tým maľoval, lebo maliar, ktorého sme mali objednaného neprišiel a plus okrem toho, s tým vytieral, pretože nám prasklo potrubie a nemali sme čas riešiť, že ma otvorenú ranu. Keď vám všade strieka voda a hlavne nebudem definovať aká… a aké to bolo potrubie… No nechceli by ste pred sviatkami byť v novom dome, v ktorom sa nekúri, rozrazili sme okno, keď sme sa ho snažili zatepliť… a ešte k tomu vám praskne potrubie… a tri malé šarkany (nie sú moje, ale v podstate už sú … miesto toho, aby pomohli… tam lietajú ako zbesilí. No čo Vám poviem, na to nestačí len jeden olej, ale celá sada emočná 🙂 

 Vaša Helena. 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely zodpovedania vášho dotazu.