CHOPTE SA PRÍLEŽITOSTÍ.

Viete, ako málo stačí, aby sa Vám život v okamihu zmenil vďaka príležitosti, hlavne, keď ju využijete vo Váš prospech? 

Po mojom fiasku v zahraničí som pochybovala, či mám vôbec pokračovať a ak áno, tak určite nie na tom istom mieste. A v tom prišla náhodná ponuka-príležitosť ísť robiť na post managera v jednej MLM firme. Išla som do toho aj napriek tomu, že som o podobnej práci nič nevedela a bolo to úplne mimo moju kvalifikáciu a to, čo som vyštudovala.  

Rozdiel bol však v tom, že ma tentokrát otec podporil a povedal mi, že ak budem na sebe pracovať, učiť sa a  vzdelávať, tak sa môžem postupne vypracovať na túto pozíciu a byť v tom dobrá. 

Tentokrát ma neodradili ani moji kamaráti, ktorí pochybovali o  mojich managerských schopnostiach, pričom argumentovali mojou športovou školou. V  tomto bode som sa však stihla uvedomiť a  nedovolila som druhým rozhodovať o  mojich príležitostiach. Jednoducho som cítila, že to chcem zažiť. 

A naozaj som na sebe zapracovala, školila sa, chodila na semináre, pracovala, keď sa iní zabávali a život sa mi postupne obrátil naruby – pozitívne. 

Zo začiatku však úspech vôbec nebol evidentný. Keď som začínala, ukázalo sa, že mojím hlavným a v podstate jediným deficitom bol môj výzor – teda, že som pôsobila mlado a neskúsene, čo sa prejavilo nedostatkom rešpektu zo strany starších mužov, kolegov, či dám.  

O to väčšia bola moja túžba nevzdať sa a uspieť, dokázať to nielen im, ale predovšetkým sebe. Prosila som preto kolegov, aby mi pomohli, ukázali čo a ako mám robiť. Na začiatku sa zdráhali, ale ja som bola neoblomná, doslova som ich prenasledovala, chodila na všetky ich prednášky, sledovala a hltala každé jedno ich slovo. Keď ma potom jeden z kolegov prizval k jeho osobným stretnutiam, začalo sa moje úsilie pomaly úročiť.  

Postupne som sa priúčala, sledovala vyše roka a  mojou odmenou bola skutočnosť, že som sa stala najlepšou manažérkou na Slovensku a v Čechách. Okrem skúsenosti a vzdelania som skala luxusné auto BMW a môj život sa zlepšil aj po finančnej stránke. 

Keby som sa však pri prvých neúspechoch vzdala, sklonila hlavu, či pripustila zlyhanie a  možnosť, že ma nikdy nebudú rešpektovať, tak sa nikdy nevypracujem na dosiahnuté pozície. 

Preto nikdy sa nevzdávajte, a  hľadajte možnosti riešenia. Pretože oni sú. Oni čakajú. Čakajú na Vás. 

Vaša Helena 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely zodpovedania vášho dotazu.