ROZHODNÚŤ SA A KONAŤ NA 100%.

Človek na konci svojej púti zväčša nikdy neľutuje to, čo spravil, ale to, čo nie.  Ako som už vyššie spomínala, aj  u  mňa nastal ten moment. Máte podobnú skúsenosť? Vraciate sa späť k  Vašim rozhodnutiam a sem tam sa ľutujete?  

Nikdy nič neľutujte, nakoľko je to mrhanie časom. Na Vašej situácii už ľútosť nič nezmení, preto si odpustite a choďte ďalej.  

Píšem v  mene mojej vlastnej, nejednej skúsenosti. Na výsledku nič nezmeníte, nevrátite naspäť a navyše Vás to stojí čas, energiu niekedy i oveľa viac. 

Aj keby ste časom zistili, že Vaše rozhodnutie nebolo najlepšie, stále je to lepšie, ako akákoľvek stagnácia 

Ak sa však pohnete ďalej, urobíte krok v pred, spravíte tak niečo, čo viete následne vyhodnotiť. Pravdepodobne ste aj vy sami niekde čítali, že neexistuje zlé rozhodnutie, pretože akékoľvek rozhodnutie je lepšie, ako žiadne a znamená, že sa hýbete vpred, alebo ste sa práve niečo naučili.  

Stagnácia Vás dokáže uväzniť v čase a  priestore, čo Vás postupne vyčerpá, alebo v horšom prípade, úplne zničí.  

Z vlastnej skúsenosti viem, že keď spravíte rozhodnutie, uľaví sa Vám, či bolo správne, či nie. Zistili ste ako “nie” a máte možnosť sa poučiť a ísť ďalej a spraviť ďalšie, správnejšie rozhodnutia.  

Ak niekedy váhate a neviete sa rozhodnúť, tak si skúste napísať čo najhoršie by sa mohlo stať, ak by ste sa tak, či onak rozhodli. Spíšte si plusy, mínusy a čo ste ochotní uniesť. A ak ste schopní s tým žiť, tak máte odpoveď. Potom si to vyhodnoťte, a na základe toho sa rozhodnite.Čo je veľmi dôležité, avšak aj neľahké, je udržať si odstup. Zvládnete to, ak si pripomeniete, že sa všetko deje len pre naše dobro, i  keď v podobe tvrdších lekcií, ktoré nám život prináša.  

Stalo sa to aj Vám? Deje sa Vám to, že po čase pochopíte, že to tak malo byťŽe to malo svoj dôvod? Že to bolo tak lepšie 

Dnes viem, že všetko je tak, ako má byť a nebyť všetkých tých lekcií, dnes nie som tým, kým som. A čo je najvtipnejšie, stále som na ceste poznania, ďalšieho učenia a ešte ani zďaleka nie som v cieli. Ako je to s Vami ?  

Napíšte mi a podeľte sa o Vaše príbehy. Myslím si, že každý inteligentný (smart) človek, si vie zobrať z príbehu druhého presne to, čo v danej chvíli potrebuje. 

Ak by ste však ocenili ďalšie typy a rady, či už z osobného alebo biznisového hľadiska, tak ma sledujete na instagrame.

Helena

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely zodpovedania vášho dotazu.