POSLEDNÝ PRODUKČNÝ DEŇ!

Včera bol jeden z tých dní, keď už nevidíte, ale stále sedíte za tým kompom a pozeráte..rátate, kombinujete..Hľadáte možnosti…Súčasne sa modlíte… Alebo v preklade ako to my Networkeri voláme -Posledný produkčný deň. Amen.

Robíte to pre ľudí, pre pomoc pre ich rast. Pre tú obetu. Preto aby ich aj váš čas nevyšiel nazmar. Aby to nebola vyhodená energia, čas i peniaze!

Ak nie ste networker asi to nepochopíte. Čo sa odohráva v posledný deň produkčného dňa v hlave networkera alebo lídra, ktorí pomáha svojmu tímu dostiahnuť max. Sú to nervy, napätie, stres. No veríte a chcete veriť do poslednej chvíle. Niečo ako Majstrovstvá sveta v hokeji. Keď naši hrajú o majstra a vy chcete držíte palce, všetko prežívate. Samozrejme s rozdieľom, že len nesedíte, ale tak isto robíte všetko pre ich rast, pre ich úspech a v konečnom aj váš. Doťahujete, makáte do poslednej minúty.

Často krát sa stretávam s názorom, že MLM/Network je jednoduchý a veľa ľudí si to predstavuje akože SAMO A SATO to spravia :). A čudujú sa keď nie!

Všetci vidia len ten lifestyle, ktorý samozrejme príde, ale trvá to istý čas dokonca niekoľko rokov. A často pri mnohých sa to nikdy nestane.

No jednoducho vidia len svoje sny.. Len to pekné. A to čo by chceli. A to si dajú na nástenku. No to čo preto musia spraviť už vynechávajú alebo podceňujú. Alebo neviem, či si naivne myslia, že to už neni súčasťou balenia. To sa ich netýka. Úprimne len málo ľudí vidí, čo naozaj za tým je. A len málo z nich si reálne uvedomuje čo preto potrebujú spraviť. Že reálne je preto dôležité robiť kroky.

Neuvedomujú si to ako málo času majú pre seba, svoju rodinu, že je to o strese, a o tom byť stále vo forme! Je to naouaj neskonale množstvo driny a práce, prebdených a dokonca prepotených nocí, kedy sedíte za počítačom, ale i makáte. A potom opäť pozeráte či tam tie čísla naskočia, či tu kariéru spravíte. Normálne si nikdy neobhrýzate nechty no teraz áno z toho stresu. Vždy ten jedeň deň je šialený! Predtým celý mesiac robíte stretka, voláte, networkujete, pomáhate, robíte max. No v tento deň robíte nemožné možným. V tento deň často krát objavujete nové schopnosti a nepoznanú energiu.

Pamätám si časi, keď sme nemali všetko tak automatické ako teraz, že na jeden klik máš prehľad o všetkom, o celom tíme. No miesto toho sme museli produkciu, registrácie skenovať, faxovať a aj nosiť osobne 100km do kancelárie.

Bolo to neskutočne náročné, pretože zaregistrovanie, vsadenie jedneho človeka mi zaberalo cca 10-minút a kým sa to naskenovalo ani nevravím…a predsatvte si produkciu za 1milión eur ….na jednej strane krása na druhej strane pre mňa skoro 3dni skenovania kopírovania, zapisovania. Nakoľko inak to v minulosti nebolo.

Preto sa často smejem keď školím a vidím tie systémy, čo lídrovia teraz majú v rukách a pracujú pre nich, no stále sa sťažujú.

Stále si pamätám ako mi mama vravela, nečum do toho kompu budeš slepá a už choď spať….a ja stále, som klikala, kontrolovala či všetko vidím či to je nahodené a rátala body. Lebo systém to v tom čase nevedel. A tak bežne ešte o 2 ráno prípadne ,tretej som bola hore. Nervozna, spotená. Nakoľko systém sa uzatváral až o 4 ráno! Tak si to viete predstaviť. Sedíte čumíte a modlíte sa.

A zrazu zaspíte od vyčerpania a keď sa zobudíte, zistíte že niečo chýba, niečo nie je ( lebo niekto neposlal papiere alebo nedorazila platba aj keď bola zapísana na papieri…..) a vy ste strartili kariéru kvoli jednému bodu.Vám utiekla kariéra na ktorej ste toľko pracovali niekedy i roky. A jedna chybička a všetko je v hajzli.

To bolí, to naserie, to vás zlomí!!!

Preto som prekvapená keď trénujem, že veľa lídrov podceňuje svoje vlastné a tímové plánovanie a spolieha sa len na štatistiky, ktoré už ukazujú výsledok, ale neodhaľujú často kde vy ako jedinec alebo váš človek má rezervu a pritom je to tak jednoduché a nenáročné. Pritom stačí tak málo…plánovať, trénovať, pozorovať ľudí v akcii.

Len keď ste s ľudmi v teréne alebo ich priamo trénujete zistíte kde robia chyby, kde majú strachy, bloky. Kde potrebujú nabrať na sebavedomí. Len keď komunikujete.

Tak sa toho nebojte, poďte do toho, nebojte sa zlyhať, lebo len vďaka tomu sa naučíte. Narastiete a budete silnejší…budete vytrénovanejší.

Všetci robia chyby, ale to neznamená, že sme tými chybami a máme sa vďaka nim limitovať a sabotovať..

Tak hlavu hore, je to život, to je network, nie je to easy, ale stojí to zato! A aj napriek všetkému ma fascinuje, akú slobodu dáva, a čo vďaka nemu môžete vybudovať. A akým človekom sa na tej ceste môžete stať… Keep Going.

Pretože ja pokračujem.

Pozdravujem Vás -Hela nezastaviteľná.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely zodpovedania vášho dotazu.