VŠETKO JE O ROZHODNUTIACH

MY STORY časť.3

Vraví sa, že všetko zlé je na niečo dobré. A ten moment, ktorý nastal v Grécku a to, že som nevykročila, ale zľakla sa ma poznačil. No v konečnom štádiu musím povedať, že pozitívne.

Nakoľko po návrate som mala ísť opäť trénovať na iné miesto. No vypočula som si rozhovor, ktorý všetko zmenil. Môj otec úspešný podnikateľ, ktorý vybudoval jednu z popredných svetových športových značiek v tom čase už dlhšie robil Network marketing. Úprimne nemala som šajnu čo to znamená, ale vedela som, že TO nechcem robiť pretože som zažila ako ho ľudia odmietajú a smejú sa mu. Nebol to pekný pohľad.

Nebudem menovať firmu, ale tatino niečo to vo svete športu znamenal, a často krát sa mu všetci tlačili viete kam. Nakoľko podporoval, financoval rôzne podujatia a nádejné športové talenty a všetci chceli od neho peniaze a on rád dával a podporoval. No kedže doba bola aká bola vtedy a bolo to bežné našili na neho búdú a obrali ho o firmu a niekoľko miliónov a my sme skončili zo dňa na deň v podstate na ulici. Čo vám budem vravieť. Bolo to ako zo zlého filmu a trvalo to 7 rokov kým sme sa vyhrabali z toho dna a z dlhov..

A teraz si predstavte: Na jednej strane ste uznávaný podnikateľ, majiteľ, všetci sa vám pchajú viete kam a zrazu na druhý deň ste s holým zadkom a zrazu vás nikto v podstate nepozná.

Nebolo to príjemné a hlavne pre tatina, ktorý vždy bol čestný a nerozumel, že zrazu sa mu ľudia otáčajú chrbtom… A ja ako dieťa som to všetko sledovala. Do dnes si pamätám svojho ocina zlomeného a utrápeného na gauči plakať.. Nakoľko nevedel či budeme mať kde bývať a z čoho. No on sa nevzdal! Vzchopil sa, a z milionára bol zrazu na úrade práce žiadať o podporu! Ten život je vyrtkavý. No vymyslel si biznis a dostal na neho podporu od štátu.

Peniaze rozhodil a začal aj s MLM, poistkami. Aby ste mali predstavu bavíme sa cca o 18 rokoch dozadu, kedy MLM vôbec nebolo známe a v tom čase to bola obrovská výzva.. a hlavne ľudia ku vám pristupovali ako ku podvodníkom…často aj rodina, ktorá sa s nami nebaví dodnes a pritom je to seriózne podnikanie.

Ja som to celé sledovala, zo skvelého podnikateľa ( pretože môj otec bol iný dábeľ on čo sa rozhodol to išlo. Mal napríklad jedno z prvých video štúdií na Slovensku. Točil prvú revolúciu. Stretol sa s pápežom Jánom Pavlom, ktorého točil. No veľa toho! On je iný macher. To by som mohla písať romány.

No chcela som povedať : Dovtedy úspešný majiteľ, podnikateľ zrazu chodil pomedzi ľudí a hovoril im, že môžu žiť inak.. Že nikdy neviete čo sa stane a že niekedy aj keď nie svojou vinou sa vám môže zmeniť život… Ako sa to stalo jemu. A snažil sa ľudom vysvetliť aké je dobre mať pasívny príjem… No reakcie boli že sa mu smiali, vysmievali, ponižovali, ale on išiel ďalej. Musel. Nemal na výber. Kvôli nám!

Ja som sa na toto všetko deň čo deň musela pozerať. A prišlo mi to bolestivé, namáhavé ako jedno veľké trápenie. A preto keď mi ponúkali robiť MLM som to odmietala. A mala jasné NIE.

Preto som si to nechcela ani vypočut. Lebo som videla, koľko toho musel vytrpieť v tom čase, koľko musel obetovať . A keď som si mala predstaviť, že tým by som mala prechádzať tak vravím: Nie, ďakujem! Toto nepotrebujem počuť. A preto som jeho i tento biznis odmietala. Aj keď som reálne nevedela čo to je a ako to funguje. Súdila som len na základe toho čo som videla.

No v ten deň som počula časť rozhovoru, kde môj otec hovoril mamine, že keby toto dokázala tak by mohla získať automobil BMW. Aaaaa to bola interesting veta, ktorá ma dvihla zo stoličky. A som prišla a povedala som:

ČO zvládne mamina tak ja tiež a s prstom v nose! Hm, áno bola som mladá a namyslená. Veď čo iné by ste očakávali od mladej, cieľavedomej športovkyňe? Tenistka a bývalá profesionálna plavkyňa. Niekoľko násobná majsterska Slovenska. Takže ego sa ozvalo hlavne keď išlo o interný rozhovor v našej rodine.

Na to tatino povedal, radšej hraj tenis. A ja že prečo? BMW znie dobre! Povedz mi viac.

On pritvrdil a povedal. : To je to čo si nikdy TY nechcela robiť. A ak náhodou by si chcela, musela by si ma počúvať. A ja, že pokiaľ ide o BMW no problém. Heh. Bože. Keď sa dnes na seba pozriem ja som bola, teda číslo. Tak tatino prišiel a podal mi jednu knižku a povedal.: Ak to myslím vážne, tak si do zajtra prečítaj túto knihu. Vravím ok.

Na druhý deň sa ma spýtal, či už som ju čítala a ja, že áno. A on, že čo som sa naučila? Čo som si z nej vzala? čo som sa naučila? A ja, že hmm-nič moc. Veď zadanie bolo čítať, nie aj rozmýšlať ? On na mňa pozrel, akože konečná, že či si robím srandu??? Tu sa prejavila moja stránka zo školských čias, keď som sa len biflovala a nerozmýšlala nad súvislosťami. Proste ma to nebavilo a vedela som, že mi to skoro na nič v živote nebude. Takže aj v tomto prípade som nasadila rovnakého autopilota.

A tak mi ju kázal ešte raz prečítať. No s tým, že si mám zapísať zaujímavé myšlienky a hlavne mu mám povedať o čom to je a čo mi to dalo. Spravila som to! A potom mi to spravil znova no s inou knihou.A musím povedať TO UŽ BOL INÝ KALIBER.!!!

Tam už prišlo pár HLBOKÝCH AHA MOMENTOV a zamyslení. A pochopila som, že nechcem žit krysí závod. Asi už viete, o ktorú knihu ide. Môj TATINO JU UPRAVIL A PREŠKRKOL CHUDOBNÝ TÁTA A dal mi tam venovanie, že tvoj BOHATÝ TÁTÁ :)) bola to moja prvá biznis kniha.

Potom keď som mu povedala tie aha momenty sa ma spýtal či naozaj chcem ísť do toho, či naozaj chcem skúsiť túto cestu? A varoval ma, že to nebude ľahké, ale keď sakra zamakám a budem sa kopať do prdele tak môžem dosiahnuť čo málokto v mojom veku. Že mám potenciál a s mojimi kvalitami a povahou veľmi rýchlo môžem dosiahnuť finančnú nezávislosť!

A tak vravím JASNE veď pome nato už včera bolo neskoro.

A ON OPÄŤ NA MŇA POZREL A VRAVÍ: Vieš som tvoj otec čo je na jednej strane super, ale na druhej JE TO obrovská nevýhoda pretože ti to nespravím ani o krok ľahšie. Práve naopak. Budeš ma musieť počúvať ešte viac ako kedykoľvek predtým ak chcieš uspieť. No ak povieš áno tak ideme nato. A Ja som pozrela a povedala: IDEM DO TOHO a tľapli sme si na znak dohody.

No už ako to prebiehalo Vám napíšem v ďalšej časti. STAY TUNED.

Vaša akčná Helena.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely zodpovedania vášho dotazu.